ZAJĘCIA WSPINACZKOWE NA ŚCIANIE

 

Sekcje i szkolenia wspinaczkowe prowadzimy na dwóch największych ścianach województwa śląskiego, czyli w CW Transformator w Katowicach oraz w Poziomie 450 w Sosnowcu. W sezonie letnim część zajęć może być realizowana w skałach jury krakowsko - częstochowskiej.

  

Zajęcia sekcyjne odbywają się w grupach 4-8 osobowych raz lub dwa razy w tygodniu. Grupy tworzone są po wcześniejszej analizie poziomu i aspiracji wspinaczkowych sekcjantów. Na zajęciach z AMOKIEM kładziemy duży nacisk zarówno na technikę ruchu jak i trening ogólnofizyczny. Te dwa elementy stanowią fundamenty przyszłego wspinacza - wymiatacza.

 

Opracowaliśmy formułę treningową AMOK-X opartą na własnym wieloletnim doświadczeniu. Metoda ta pozwala nam prowadzić skuteczny trening od fazy rozgrzewki, aż po rozciąganie pod koniec zajęć. Każde ćwiczenie czy zadanie, które wykonujesz, my sami robiliśmy już milion razy :)

 

KURSY I OBOZY WSPINACZKOWE

 

Jeżeli tylko warunki pogodowe pozwalają, realizujemy zgodny z wytycznymi PZA 4-dniowy kurs skałkowy po drogach ubezpieczonych. Na kursie wprowadzamy adeptów w świat wspinaczki skałkowej na drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Wspólnie pokonujemy drogi 1- i wielowyciągowe w różnych skalnych formacjach, budujemy stanowiska zjazdowe, podchodzimy na linie i uczymy się prawidłowej obsługi sprzętu. 

 

Obozy wspinaczkowe to wyjazdy tygodniowe lub dwutygodniowe, na których razem poznajemy kolejne rejony, ucząc się poruszania w nich. Nic nie pomoże Wam zostać wszechstronnym i doświadczonym wspinaczem tak, jak dotknięcie każdego rodzaju skały i poruszanie się w każdej możliwej formacji. Odwiedziliśmy już wiele mekk wspinaczkowych i spełniamy się w roli kustosza polecanych przez nas rejonów.

 

SZKOLENIA I OBOZY NARCIARSKIE

 

W sezonie zimowym naszą bazą szkoleniową jest Szczyrk. Tam znajdują się trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, a także wyciągi dla dzieci. Zajęcia mają najczęściej charakter weekendowy. W czasie ferii zimowych organizujemy obozy narciarskie w kraju i za granicą, najczęściej w Austrii i we Włoszech.

 

Kursanci AMOKA mogą zawsze liczyć na fachową pomoc w zakresie doboru, wpożyczenia, kupna i serwisu sprzętu, a także wyboru miejsca zimowych szusów.

 

TRENING PERSONALY

 

Zajęcia prowadzone są zarówno w trybie indywidualnym, jak i grupowym. Korzystamy z bazy sportowo treningowej CW TRANSFORMATOR i zaprzyjaźnionego fitness klubu. Ostatecznie miejsce zajęć zależy jednak od Ciebie, więc jeżeli masz na to ochotę mogą się one odbywać w Twoim domu. Chętnie też korzystamy z naturalnych warunków i trenujemy w terenie. W naszych treningach wykorzystujemy wszelakie narzędzia treningowe tj.: piłki, trx, kółka gimnastyczne, strength bands, sztangielki, sztangi itp.

 

W naszej propozycji treningów znajdują się:

-trening funkcjonalny

-trening odchudzająco-modelujący

-trening ogólnorozwojowy

-trening budujący (bodybuilding)

-treningi specjalne typu P90x

 

Kto trenuje z AMOKIEM, oprócz opieki i motywacji trenerskiej podczas samego treningu, dostaje wsparcie domowe w postaci rozpisek treningowych. Wiadomo, że trening to nie wszystko- rozpisujemy i pomagamy przestrzegać diety, która będzie odpowiednia dla Twojego programu treningowego.

 

Skoro już wszystko jasne, pora wyciągnąć spodenki gimnastyczne z szafy i ruszyć powalczyć o swoje. Oczywiście w AMOKU.

 

facebook